Pradinis » Naudinga ir idomu

Kaip padėti vaikams, kad bendri žaidimai netaptų karo zona?

Patinka? Pasidalink Dalintis

piktas vaikasRaidos psichologų ir pačių tėvų vertinimu žaidimai su bendraamžiais yra puiki galimybė mokytis socialinio bendravimo įgūdžių. Vis dėl to, susitikimai su bendraamžiais dažniausiai reikalauja nuolatinės tėvų priežiūros.

Kai vaikas griebia žaislą iš draugo rankų ir kategoriškai atsisako grąžinti dažniausiai pasibaigia griežtu žaislo perėmimu, žaidimų nutraukimu arba sutrikusios mamos prašymu bendrauti gražiai. Toks požiūris pataiso situaciją esamu momentu, bet… Jūsų ikimokyklinukas ir toliau nemoksta susitarti draugiškai ar surasti kitų išeičių. Be to, dažnai vaikas išgirsta daug žeidžiančių žodžių, todėl natūraliai stengiasi atsiriboti ir jų “negirdėti”.

Viena geriausių išeičių sprendžiant vaikų konfliktus – pereiti prie pozityvaus požiūrio, kuris drąsina vaiką mąstyti ir skatina spręsti problemas, o ne jas kurti.

Kaip skatinti konstruktyvų situacijos suvokimą?
Kai mažasis peštukas čiumpa žaislą, atsisako dalintis, šaukia ar muša žaidimų draugus, paklauskite: “Ar nori kad tavo draugui patiktų žaisti su tavimi, ar kad jis liūdėtų?”. Gali reikėti šiek tiek laiko, kol atrasite progą tokiam klausimui – vaikai turėtų būti aprimę, o Jums prieš tai reikės “ištirti”, kuris pradėjo pirmas. Toks klausimas padeda vaikui pagalvoti, apie tai kaip jaučiasi kitas vaikas ir ugdo empatiją – gebėjimą suprasti, ką jaučia šalia esantis žmogus. Jūsų elgesio tikslas yra skatinti vaiką keisti elgesį ne dėl bausmės baimės, o todėl, kad supranta, jog toks jo elgesys skaudina aplinkinius.

Vyresnius, gerai suprantančius kalbą vaikus galima pašnekinti daugiu. Po to, kai pasiteiravote apie draugo jausmus, galite užduoti kitą klausimą: “Kaip manai, kas bus toliau?”. Atsakymas, kurio laukiame neturėtų būti susijęs su bausme (Aš turėsiu eiti namo), o su nuskriausto vaiko reakcija: “Ji nenorės kitą kartą ateiti į svečius” arba “Nenorės su manimi dalintis”.

Sekantis Jūsų klausimas: “O ar tu norėtum, kad taip atsitiktų?” arba “Kaip tu jausiesi, jeigu taip bus?“. Atsakydamas į šį klausimą vaikas supranta, kad jo jausmai taip pat yra svarbūs.

Galiausiai, padėkime vaikams imtis problemos sprendimo: “O ką galėtum padaryti kitaip, kad vėl galėtumėte draugauti?” Vaikai dažniausiai sugebės surasti sprendimą: atsiprašys, susiras kitą veiklą, pasidalins žaislais, pasiūlys saldainį ir panašiai. Kai tik vaikas suras prieinamą kompromisą pagirkite jo sumanumą, pastangas rasti pozityvų sprendimą ir, žinoma, tai, kad sprendimą jis sugalvojo savarankiškai.

Kai negražiai elgiasi svečiai
Na, o jeigu Jūsų svečiai nelabai moka elgtis draugiškai galite puikiai pritaikyti šią techniką ir jiems. Jokia mamytė nesupyks už pagalbą spręsti konfliktus pozityviu keliu. Juk tai sukelia stresą ne tik vaikams, bet ir mamai.

Ir nors iš pradžių bus sunkoka surasti tinkamą laiką šiems klausimams, bet kai tik vaikas įpras spręsti problemas pagal šią schemą, Jūsų kišimosi į žaidimus reikės vis mažiau ir galėsite ramiai šnekučiuotis su kitomis mamytėmis prie kavos puodelio.

Taigi, mama ne tik namų šeimininkė, dėmesingiausia gydytoją, rūpestingiausia virėja, bet ir profesionali koučingo specialistė. Ir ko tik neišmokstame tapę mamomis…

1 Ne ne ne2 Nesužavėjo3 Nieko4 Neblogas5 Super (Įvertink mus)
Loading...
Baldų gamyba: virtuvės, vonios, spintos, barai, ... Baldai. Virtuves baldai. Biuro baldai. Baldu gamyba. Ciuziniai. Lovos. Spinteles. Pigus baldai. Sekcijos. Drabuzines. Spintos

O ką manote Jūs?

Komentuoti galite prisiregistravę logged in to post a comment.