Pradinis » Naudinga ir idomu

Kas išduoda, kad Jūsų vaikas ypatingai gabus?

Patinka? Pasidalink Dalintis

Protingas vaikas?Visiems tėvams jų vaikai talentingiausi?
“Ar tu girdėjai, ką ji ką tik pasakė?“ – dauguma tėvų vos ne kiekvieną vaiko žodį ar brūkštelėjimą pieštuku vertina kaip jo talento skleidimąsi. Tačiau praktikoje dauguma talentingų vaikų nėra įvertinami tol, kol nepradeda lankyti mokyklos, kur iš karto išsiskiria iš masės. Vis dėl to yra signalų, kurie išduoda talentingus ir ypač gabius vaikus ankstyvoje vaikystėje.

Kaip elgiasi itin gabūs vaikai?
Jūsų 2 – 4 metų vaikas gali būti apdovanotas išskirtiniais gebėjimais, jeigu jis:
• turi nebūdingų tokio amžiaus vaikams sugebėjimų: negalvodamas lengvai skaičiuoja, sudeda, atima arba, pavyzdžiui, piešia labai realistiškus piešinukus;
• Vystymusi ir gebėjimais ryškiai pralenkia bendraamžius;
• Labai anksti ir greitai išmoksta kalbėti, naudoja platų žodyną arba anksčiau už bendraamžius pradeda kalbėti sakiniais.
• Yra „negailestingai“ smalsus ir niekada nenustoja klausinėti;
• Yra aktyvesnis už kitus vaikus, bet ne hyperaktyvus. Dauguma hyperaktyvių vaikų turi dėmesio sutrikimą, gabūs vaikai gali susikoncentruoti ties užduotimis ilgam laikui ir dega noru daryti bei dalyvauti;
• Turi lakią vaizduotę. Dažnai gabūs vaikai susigalvoja daugybę išsigalvotų draugų, kurie susiejami painiausiais ryšiais suprantamais tik pačiam vaikui. Vaikams šis susigalvotas pasaulis tampa labai svarbus. Dažnai itin laki vaizduotė pasireiškia baimėmis – toks vaikas kiekvieną smulkmeną gali įsivaizduoti kaip itin reikšmingą;
• Lengvai įsimena faktus ir prisimena informaciją iš TV, filmų arba knygų, taip pat labai senus įvykius (daugiau nei 1 m senumo, tuo labai stebindami savo tėvelius);
Kiti ženklai, išduodantis būsimą talentą yra sunkiau pastebimi. Tarp 3 – 4 metų, kai kurie vaikai pasijunta, kad yra kitokie nei bendraamžiai, dėl to jaučiasi atsiskyrę ar vieniši, net gali sulaukti nemalonaus dėmesio iš bendraamžių.
Vaikai taip pat gali jaustis neramūs, nes sugeba galvoti daug greičiau, negu moka išreikšti tai žodžiais ar judesiais. Jeigu Jūsų vaikas atrodo neįprastai sudirgęs, piktas ar susierzinęs to priežastys gali būti ne tik nesėkmės, bet didelis vidinis potencialas.
Neįprasti gebėjimai paprastai nėra identifikuojami iki pradinių klasių. Bet jeigu vaikui nepaprastai nuobodu mokykloje (taip nutinka vaikams, kurie jau žino visus dalykus mokomus klasėje), jis patiria socialinių ar emocinių problemų būtų gerai pasikonsultuoti su specialistais.
IQ testai ir vaikams?
Vaikams jaunesniems nei 3 metų IQ ir gabumų testai gali būti atliekami, tačiau ekspertai teigia, kad visi tokie testai iki 5 metų amžiaus yra nestabilūs. Tai reiškia, kad atlikus testus sekantį kartą jų rezultatai gali būti visiškai kitokie. Anksčiau visi vaikai, kurių IQ koeficientas viršydavo 130 būdavo laikomi gabiais (vidurkis yra 85-115). Šiandien intelekto koeficientas yra tik vienas iš daugelių rodiklių, kurie išduoda išskirtinius vaikus. Dažnai tėvai, mokytojai ar auklėtojos yra prašomi aprašyti vaiką, jo elgesį, o šie subjektyvūs duomenys taip pat įtraukiami į vertinimą.
Kada mažieji genijai lieka nepastebėti?
Dažniausiai lieka neįvertintas toks vaikas, kuris kažkurioje srityje atsilieka, o kažkurioje pirmauja. Nesugebėjimas kažko atlikti kaip visi yra ypač lengvai pamatomas, tuo tarpu gebėjimas daryti geriau nueina į antrą planą ar lieka nepastebėtas. Dažniausias atvejis, kai visiškai sveiki vaikai lieka neįvertinti – kitakalbiai vaikai. Pavyzdžiui, emigrantų vaikai lankantys pamokas anglų kalba, kuri sudaro jiems barjerų išreiškiant save ir bendraujant, arba vaikai augę šeimose, kuriose kalbama rusiškai, o mokyklose – lietuviškai.

Kad ir kokie, įvertinti ar neįvertinti, tikri ar tik mūsų išsvajoti talentai būtų mūsų vaikai, mūsų pareiga yra pastebėti, skatinti ir įvertinti visas pastangas. O dar svarbiau: ugdyti atkaklumą, nes be jo kiekvienas žmogus (talentingas arba ne) yra pasmerktas tapti tik taškeliu pilkose masėse.

„Niekas pasaulyje neprygsta atkaklumui.
Jo neatstoja talentas – nieko nėra blogiau už talentingą nevykėlį.
Jo neatstoja genialumas -neįvertintas genijus yra beveik priežodis.
Jo neatstoja ir išsilavinimas – pasaulyje pilna išsilavinusių nenaudėlių.
Atkaklumas ir ryžtingumas yra visagaliai.

C. Coolidge.“

1 Ne ne ne2 Nesužavėjo3 Nieko4 Neblogas5 Super (Įvertinimų 1. Dabar vidurkis: 5.00 )
Loading...
Baldų gamyba: virtuvės, vonios, spintos, barai, ... Baldai. Virtuves baldai. Biuro baldai. Baldu gamyba. Ciuziniai. Lovos. Spinteles. Pigus baldai. Sekcijos. Drabuzines. Spintos

O ką manote Jūs?

Komentuoti galite prisiregistravę logged in to post a comment.